Menu
Goldpress

Užitočné informácie

Na tejto stránke nájdete užitočné informácie, ktoré Vám môžu pomôcť pri rozhodovaní a výbere svadobného oznámenia. Najmä ak si svadobné oznámenia chcete nechať zhotoviť podľa vlastného návrhu. Tiež tu nájdete informácie o našej spoločnosti a obchodné podmienky nákupu svadobných oznámení a súvisiacich produktov.


Technológie dotlače textov

Razba

Razba je výrobnou technológiou, ktorá prenáša písmo na podkladový materiál pomocou štočku (raznice) za pôsobenia tepla a tlaku cez pigmentovú alebo metalickú fóliu. Farba potlače je daná farebnou škálou používaných fólií. K tejto technológii je treba pripočítať jednorazový poplatok za výrobu štočku.

Digitálna tlač

Digitálna tlač je výrobnou technológiou, ktorá je rýchla a operatívna. Umožňuje bez ďalších medzikrokov vytvoriť tlačoviny už od jedného kusu priamo z počítača. Digitálna tlač je v súčasnej dobe v mnohých prípadoch nahrádza tlače ofsetovej. Je vykonávaná väčšinou na báze laserovej tlače suchými tonery a vosky. Digitálnu tlač je možné použiť na hladké, ale aj štruktúrované papiere aj s vyššou gramážou. Tiež je možné digitálna tlač doplniť o ďalšie tlačiarenské technológie napr slepotlač, tvarový tlač, digitálny výsek.

Výrobné technológie

Digitálny výsek

Digitálny výsek predstavuje výrobu laserovú technológiu, ktorá umožní veľmi presné vyrezávanie zložitých tvarov bez použitia výsekových nástrojov. Digitálny výsek funguje pomocou počítačom vedené stopy, ktorá vykonáva vlastný rez laserovým paprskom. Digitálny výsek je vhodnou technológiou pre spracovanie produktov, v ktorých sú jemné a zložité tvary vzorov. Vďaka tejto presnej technológii môžeme vytvoriť zložité tvary s ostrými uhlami ai veľmi malé objekty. Viac informácií nájdete na stránke Digitálny výsek.

Slepotlač

Slepotlač je špeciálnou formou razby. Pre túto techniku ??je charakteristické, že je razba bez fólie. To znamená, že požadovaný motív je do grafického papiera vytláčaný pomocou ručne gravírované mosadzné raznice alebo tlačovú formou bez farby. Výsledkom je plastický obrazec. slepotlač dodáva svadobným tlačovinám ďalší rozmer.

Reliéfna tlač

Reliéfna tlač je špeciálnou výrobnou technológiou, ktorá dodá každému svadobnému oznámenie exkluzívny vzhľad. Táto technika tlačí za pomoci tlaku a tepla a používa ručne dorývané tlačové formy a väčšinou fólie. V tlačiarenskom lise sa pri teplote cca. 120 ° C pretlačí cez štočok fólie. Tá môže mať zlatý, strieborný alebo aj iný metalický povrch. Tým metóda reliéfneho tlače vytvára na svadobnom oznámení detailné prekreslenie tlače alebo motívu.

Tvarový výsek

Tvarový výsek je výrobná technológia, ktorá upravuje tlačoviny do konečnej podoby. Táto technika za použitia výsekového nástroja, lisu a vysokého tlaku vysekáva z papiera požadovaný tvar. Pretože je požadovaný motív vysekávanie tlakom, nemožno tak docieliť celkom presný detail vzoru.

Digitálna tlač

Digitálna tlač je výrobnou technológiou, ktorá je rýchla a operatívna. Umožňuje bez ďalších medzikrokov vytvoriť tlačoviny už od jedného kusu priamo z počítača. digitálna tlač je v súčasnej dobe v mnohých prípadoch nahrádza tlače ofsetovej. Je vykonávaná väčšinou na báze laserovej tlače suchými tonery a vosky. digitálna tlač je možné použiť na hladké, ale aj štruktúrované papiere aj s vyššou gramážou. Tiež je možné digitálna tlač doplniť o ďalšie tlačiarenské technológie napr slepotlač, tvarový tlač, digitálny výsek.

Copyright 2019 Goldpress s.r.o. All rights reserved | Keloc NET