Menu
Goldpress

Užitočné informácie

Na tejto stránke nájdete užitočné informácie, ktoré Vám môžu pomôcť pri rozhodovaní a výbere svadobného oznámenia. Najmä ak si svadobné oznámenia chcete nechať zhotoviť podľa vlastného návrhu. Tiež tu nájdete informácie o našej spoločnosti a obchodné podmienky nákupu svadobných oznámení a súvisiacich produktov.


Dôležité informácie

Platnosť ponuky novoročných produktov je do 31. 1. 2021.

Objednávky

Bez potlače

Pri telefonickej objednávke novoročných pozdravov je odberateľ povinný oznámiť dodávateľovi svoju fakturačnú adresu. Ak je adresa doručenia zásielky iná ako fakturačná, je túto informáciu potrebné zadať v objednávke.

S potlačou:

Odberateľ, ktorý objednáva novoročné pozdravy s potlačou, je povinný detailne špecifikovať objednávku so všetkými náležitosťami. Bez týchto náležitostí môžu vzniknúť dôkazné problémy pri reklamácii.

Náležitosti pre záväznú objednávku:

Minimálne stanovené množstvo – je stanovené pre odber jedného druhu produktu a pre jednu textovú verziu:

Ak bude odberateľ trvať na menšom množstve, než je minimálne, dodávateľ dodá odberateľovi aj toto množstvo, ale bude účtovat nákladový príplatok 10,-€ bez DPH (viz CENA).

Storno objednávky

Vzhľadom na to, že sa jedná o zákazkovú výrobu, záväznú objednávku je možné stornovať do 24 hodín od schválenia autorskej korektúry. Po tomto termíne je potrebné uhradiť náklady vzniknuté pri realizácii objednávky.

Spôsob platby

Dodacie termíny

Poštovné a balné

K cene dodávaného tovaru sa pripočítava cena balného, ktoré je 0,40 € bez DPH a cena poštovného (dopravné náklady). Cena poštovného sa  riadi platným cenníkom zvoleného dopravcu. 

Cena

Každý novoročný pozdrav (novoročenka) má pridelené  katalógové číslo a je možné ho objednať s potlačou aj bez potlače.

K cene novoročenky s digitálnou potlačou, razbou alebo ich kombináciou sa pripočítava cena prípravy tlače. Táto sa znižuje o 50%, ak odberatel poskytne dodávateľovi vlastnú sadzbu (grafiku! podľa špecifikácie uvedené v týchto obchodných podmienkach, pozri Dodatočné informácie).

K cene novoročenky sa pripočítava cena za štočok (pozri Cenník), ktorá má maximálny rozmer je 7,5 x 12,5 cm. Ak má sadzba (grafika) väčší rozmer, cena štočku sa stanovuje individuálne. 

Cena novoročenky s razbou je stanovená za 1 farbu, za každú ďalšiu farbu sa pripočítava  0,15 €/ks bez DPH. Pri sútlači tlače doporučujeme maximálne 3 razby. Cena štočkov pre ďalšie farby sa stanovuje individuálne,  minimálne však  6,-€/ks bez DPH. Za prípravu tlače (razby) každej ďalšej farby sa účtuje poplatok 7,- € bez DPH.

Novoročné pozdravy dodávame neskompletizované (napr. karta s textom nie je zasunutá v novoročenke). Kompletizáciu si môže zákazník objednať, cena bude stanovená dohodou.

Obálky

Ku všetkým novoročným pozdravom dodávame biele obálky zdarma.

Reklamácie

Reklamácie prijíma pani Alena Hamarová a riadi sa príslušnými, všeobecne záväznými právnymi predpismi.

DODATOČNÉ INFORMÁCIE

Ak zákazník dodáva vlastnú grafiku (sadzba,tlačové dáta):
tlačové podklady musia byť vytvorené v Corel X5 (resp. v starších verziách), alebo vo formáte PDF v krivkách. Ak sú v tlačových podkladoch obrázky vo formáte JPG, musia byť v rozlíšení minimálne 300 dpi.

Logo vytvorené razbou:
logo môžeme na novoročenku naraziť metalickými lesklými alebo matnými fóliami. V prípade sútlače razieb v logu, doporučujeme použit maximálne tri farby. Náročnosť a realizovatelnosť každej takejto zákazky, posudzujeme individuálne.

Tlač farbou nad rámec priloženého vzorkovníka:
v tomto prípade si vyhradzujeme právo určitej miery odlišnosti voči PANTONE vzorkovníku.

Farebnosť novoročeniek:
vyhradzujeme si právo v priebehu platnosti katalógu na drobné odchýlky (napr. zmena druhu papiera, farebnosť papiera zmena farebnosti stuhy a ostatných doplnkov).

Poskytovanie informácií:
- informácie o obchodných a marketingových podmienkach ako aj o tlači a výrobe novoročných pozdravov poskytuje  pani Alena Hamarová.

V Bratislave dňa 14. 8. 2020 
Multigrafika  s.r.o.


Technológie dotlače textov

Razba

Razba je výrobnou technológiou, ktorá prenáša písmo na podkladový materiál pomocou štočku (raznice) za pôsobenia tepla a tlaku cez pigmentovú alebo metalickú fóliu. Farba potlače je daná farebnou škálou používaných fólií. K tejto technológii je treba pripočítať jednorazový poplatok za výrobu štočku.

Digitálna tlač

Digitálna tlač je výrobnou technológiou, ktorá je rýchla a operatívna. Umožňuje bez ďalších medzikrokov vytvoriť tlačoviny už od jedného kusu priamo z počítača. Digitálna tlač je v súčasnej dobe v mnohých prípadoch nahrádza tlače ofsetovej. Je vykonávaná väčšinou na báze laserovej tlače suchými tonery a vosky. Digitálnu tlač je možné použiť na hladké, ale aj štruktúrované papiere aj s vyššou gramážou. Tiež je možné digitálna tlač doplniť o ďalšie tlačiarenské technológie napr slepotlač, tvarový tlač, digitálny výsek.

Výrobné technológie

Digitálny výsek

Digitálny výsek predstavuje výrobu laserovú technológiu, ktorá umožní veľmi presné vyrezávanie zložitých tvarov bez použitia výsekových nástrojov. Digitálny výsek funguje pomocou počítačom vedené stopy, ktorá vykonáva vlastný rez laserovým paprskom. Digitálny výsek je vhodnou technológiou pre spracovanie produktov, v ktorých sú jemné a zložité tvary vzorov. Vďaka tejto presnej technológii môžeme vytvoriť zložité tvary s ostrými uhlami ai veľmi malé objekty. Viac informácií nájdete na stránke Digitálny výsek.

Slepotlač

Slepotlač je špeciálnou formou razby. Pre túto techniku ??je charakteristické, že je razba bez fólie. To znamená, že požadovaný motív je do grafického papiera vytláčaný pomocou ručne gravírované mosadzné raznice alebo tlačovú formou bez farby. Výsledkom je plastický obrazec. slepotlač dodáva svadobným tlačovinám ďalší rozmer.

Reliéfna tlač

Reliéfna tlač je špeciálnou výrobnou technológiou, ktorá dodá každému svadobnému oznámenie exkluzívny vzhľad. Táto technika tlačí za pomoci tlaku a tepla a používa ručne dorývané tlačové formy a väčšinou fólie. V tlačiarenskom lise sa pri teplote cca. 120 ° C pretlačí cez štočok fólie. Tá môže mať zlatý, strieborný alebo aj iný metalický povrch. Tým metóda reliéfneho tlače vytvára na svadobnom oznámení detailné prekreslenie tlače alebo motívu.

Tvarový výsek

Tvarový výsek je výrobná technológia, ktorá upravuje tlačoviny do konečnej podoby. Táto technika za použitia výsekového nástroja, lisu a vysokého tlaku vysekáva z papiera požadovaný tvar. Pretože je požadovaný motív vysekávanie tlakom, nemožno tak docieliť celkom presný detail vzoru.

Digitálna tlač

Digitálna tlač je výrobnou technológiou, ktorá je rýchla a operatívna. Umožňuje bez ďalších medzikrokov vytvoriť tlačoviny už od jedného kusu priamo z počítača. digitálna tlač je v súčasnej dobe v mnohých prípadoch nahrádza tlače ofsetovej. Je vykonávaná väčšinou na báze laserovej tlače suchými tonery a vosky. digitálna tlač je možné použiť na hladké, ale aj štruktúrované papiere aj s vyššou gramážou. Tiež je možné digitálna tlač doplniť o ďalšie tlačiarenské technológie napr slepotlač, tvarový tlač, digitálny výsek.

Copyright 2023 Goldpress s.r.o. All rights reserved | Keloc NET